Imprimare
PDF

Victorie in trei seturi si calificare pentru Mihaela Buzarnescu in optimi la San Jose » Meci nebun cu 14 break-uri!

Mihaela Buzarnescu (29 de ani, 24 WTA) s-a calificat marti seara in turul secund al turneului WTA de la San Jose. Romanca a invins-o in trei seturi pe americanca Sachia Vickery (23 de ani)73 WTA), scor 6-3, 4-6, 6-3.
Primul mansa a fost castigata de Buzarnescu dupa nu mai putin de opt break-uri reusite de cele doua jucatoare in set. Mihaela a fost mai puternica, a rezistat si s-a impus cu 6-3.

Setul secund a fost castigat de americanca, Vickery profitand de ezitarile Mihaelei din a doua parte a setului.

Buzarnescu a preluat insa initiativa in setul trei, unul extrem de echilibrat, decis de un singur break reusit de jucatoarea noastra. A fost 6-3 pentru Mihaela, care continua forma excelenta din 2018.