Imprimare
PDF

UEFA suspecteaza de blat partida dintre PSG si Steaua Rosie Blegrad! Un conducator ar fi pariat 5 milioane de euro

UEFA a deschis o ancheta care vizeaza partida din Liga Campionilor dintre PSG si Steaua Rosie Belgrad, scor 6-1.
Oficialii forului european de fotbal au informatii conform carora unul dintre conducatorii formatiei sarbe ar fi pariat aproape 5 milioane de euro pe o infrangere la 5 goluri diferenta a formatiei sale.

Partida a fost controlata autoritar de parizieni. Primul gol a venit relativ tarziu, in minutul 20, fiind urmat de o avalansa in finalul primei reprize. Neymar, autorul primei reusite, a facut dubla in minutul 22. Cavani si Di Maria au stabilit scorul primelor 45 de minute, 4-0.

Mbappe a punctat in minutul 70, iar neamtul Marco Marin a reusit golul de onoare al oaspetilor in minuttul 74. Neymar i-ar fi adus banii conducatorului sarb, dupa cum anunta L'Equipe, cu golul marcat in minutul 81.