Imprimare
PDF

FCSB, lider fara emotii! Trupa lui Dica a demolat-o pe Astra lui Multescu, iar Pintilii a reusit un gol formidabil

FCSB s-a impus fara nicio problema pe terenul Astrei, scor 3-0, si a revenit pe locul 1 in play-off, la doua puncte peste CFR Cluj.
Ros-albastrii au deschis scorul dintr-un penalty inventat de Marius Avram, conform spuselor lui Ion Craciunescu. Gnohere a transformat lovitura de pedeapsa obtinuta de Romario Benzar dupa un contact cu Bus, in minutul 27.

La pauza Dica l-a lasat la cabine pe Budescu si in locul sau l-a introdus pe Teixeira. La doua minute dupa revenirea de la vestiare, Man a majorat diferenta, dupa pasa excelenta a lui Pintilii.

Mijlocasul la inchidere si-a continuat recitalul si doua minute mai tarziu a reusit o torpila de la 25 de metri care l-a invins pe Iliev.

Astra putea marca golul de onoare la ultimele secvente ale meciului, dar Florentin Matei n-a putut fructifica penalty-ul facut de Planici dupa un hent in careu. Balgradean a aparat, iar fundasul stelist a degajat mingea in tribune.